Dameware Lisanslama Modeli

Günümüz şartlarında şirketlerin ve çalışanların IT kaynaklarına erişimi sadece mesai saatleri ile sınırlı değildir. Bu IT desteğinin de 7/24 gerekliliğine neden olmuştur. Hızlı ve etkili teknik destek, günlük hayatımızda zamandan ve lokasyondan bağımsız olarak kritik bir önem kazanmıştır.

Son kullanıcıların artan teknik destek gereksinimine, bilgisayarların arızalarına ve sunucuların güncelleme ve yama ihtiyaçlarına cevap verebilmek gün ve gün daha karmaşık, daha zaman alan bir iş haline gelmiştir. Bütün bu isteklere yerinde cevap verebilmek de mümkün olmamaktadır. Uzak bağlantı desteği olamadan son kullanıcı bilgisayarındaki bir problemi çözebilmek için teknisyenin fiziksel olarak bilgisayarın başında olması gerekir. Bu sadece verimsiz zaman kaybı değil, bir çok şirketin IT operasyonunda aksamalara ve zamanında cevap verme sorunlarına yol açmaktadır.

Uzaktan destek programları genel olarak bir kullanıcı bilgisayar başında ise teknisyene erişim sağlayabilmektedir. Bazı programlar sistem servislerine, sistem loglarına erişimi kolay hale getirirken, uzak bağlantı esnasında son kullanıcı ile sohbet imkanı da sunabilmektedir.

Dameware Remote Support tam bu konuda sizlere yardımcı olmak için kolay anlaşılır arayüzü ile bir çok uzak masaüstü yeteneğini tek bir programda sunuyor.

Dameware:

  • İç ve dış networkde bulunan kullanıcılara güvenli destek sağlar.
  • Uzaktan Masaüstü, Laptop ve Sunucu kullanıcıdan bağımsız (isteğe bağlı) kontrolleri sağlar
  • Birden çok Active Directory yönetimi yapılabilir.
  • Windows yönetim görevleri tam bir uzak kontrol gerektirmeden yapılabilir.
  • Teknik ekip bilgisayardan bağımsız olarak ios ve android tablet ve ya telefonlarından uzak bağlantı desteği verebilir.
  • Kolay kullanım sağlayan Admin konsolu sayesinde kullanıcıları,lisansları bir arada görüntüleyebilirsiniz.
  • Windows, MacOS ve Linux sistemleri ile çalışır.

Lisanslama:

Dameware bir çok uzaktan destek programlarının aksine sadece IT Admin veya Teknisyen sayısınca lisanslama sağlar. Örneğin; IT ekibinizde sadece iki kişi uzaktan bağlantı desteği veriyorsa iki teknisyen lisansı ile tüm işletmenizin ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bir teknisyen lisansı ile bir bilgisayar,bir tablet ve bir adet akıllı telefon lisansına sahip olursunuz. Tablet ve telefon ihtiyacınız yoksa Dameware mini remote control ile sadece bilgisayarlarınız için de lisans alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilir ve uzman satış ekibimizden destek alabilirsiniz.