Solarwinds Server & Application Monitor

Solarwinds Server & Application Monitor (SAM), BT uzmanları için güçlü uygulama ve sunucu izleme yetenekleri sunarak performans sorunlarını daha hızlı tanılamasını ve sorunlarını gidermesini sağlar. SAM, performans sorunlarını kullanıcıları uyararak kuruluşların son kullanıcılardan önce proaktif bir şekilde hareket etmesini ve iş hizmetlerinin kesinti süresinden etkilenmemesini sağlar. SolarWinds SAM, 200’den fazla uygulamayı destekler. Yavaş uygulamaların ve kesinti sürelerinin son kullanıcılarınızı ve iş hizmetlerinizi etkilemesine izin vermeyin. BT yoğunluğunun çeşitli katmanları arasında uygulama sorunlarının temel nedenini saptayın. SolarWinds SAM, dağıtımı, kullanımı ve özelleştirmesi, uygun maliyetli ve kolaydır. Sisteminizi otomatik olarak keşfedebilir ve yaklaşık bir saat içinde izlemeye başlayabilirsiniz.

SAM uygulama performans sorunlarını belirleyebilmek için gerekli olan metrikleri sunar. Bu BT profesyonellerinin bilgi yığını içerisinde kaybolmasını engeller. Kullanıcılar yüksek seviye arıza göstergelerinden ayrıntılı performans ölçümlerine kolayca geçiş yapabilirler. Tek bir tıklamayla, bir uygulama sorununun temel nedenini araştırabilir ve teşhis edebilirler. Uygulama kesintisi nedenini anlamak veya uygulamanın ne kadar çalıştığını keşfetmek zor olabilir. Önceden tanımlanmış uyarılara ve uygulama arıza ölçütleri için kritik seviyelere dayalı akıllı uyarılar yapılandırarak, uygulamalarda herhangi bir problem olmak üzereyken sistem yöneticileri uyarılabilir.  CPU, bellek, disk ve ağ gibi önemli sunucu kaynağı ölçümlerini izleyerek, SolarWinds SAM, kullanıcıların kullanım eğilimlerini zaman içinde görselleştirmelerini ve kapasite sınırına ulaşıldığında tahmin etmelerini sağlar. Bu, kuruluşların hizmetler için daha fazla donanıma ne zaman ihtiyaç duyduklarını veya mevcut altyapıların sunucu iş yükünü desteklemek için en uygun hale getirilebildiğini bilmelerine yardımcı olur. BT yönetim görevlerini basitleştirmek için gereken otomasyonu sağlar. Aslında, SAM kullanarak, kullanıcılar izleme araçlarını yönetmek için daha az zaman harcar böylelikle BT ekibine sorunları çözmek için daha fazla zaman kalır.

SAM ile:

  • Sistemleri izlemek için şablonları otomatikleştirme
  • Uygulamaların ve sunucuların otomatik keşfini planlama
  • Özel koşullara göre uyarıları otomatikleştirme
  • E-posta da dahil olmak üzere çeşitli dağıtım yöntemleriyle raporlamayı otomatikleştirme

işlemleri kolay ve hızlıdır.

Uygulama kesintileri işletmeler için oldukça maliyetlidir. Bir web sitesi veya belirli uygulamalar, işletmenin gelirine önemli bir katkı sağlıyorsa, bu, işe çok etki etmez. Uygulama kesintileri istemcileri ve son kullanıcıları etkiliyorsa, bu aksama süresi genel işletmeyi etkiler. SAM, uygulamaların ve sunucu altyapısının kullanılabilirliğini ve performansını izler, ayrıca kuruluşların hizmet güvenilirliğini artırmasına yardımcı olan önemli çalışabilirlik ölçümlerini sağlar.

Lisanslama Modeli

SolarWinds SAM, uygulama çalışabilirliğinin ve kullanılabilirliğinin herhangi bir ölçümü olan bileşen monitörlerinin sayısına göre lisanslanır. Bileşen monitörlerinin örnekleri arasında bir performans sayacı, bir hizmet veya işlem, bir URL ve benzeri yer alır.

Her lisans katmanı için, uygulamalar için bileşen monitörlerine ek olarak, fiziksel sunucuları, hiper yöneticileri ve disk hacimlerini ek bir ücret ödemeden izleyebileceksiniz. Örneğin;

150 monitöre kadar, 300 monitöre kadar,700 monitöre kadar vb gibi lisanları mevcuttur.

Minimum Sistem Gereksinimleri

Donanım:

 

CPU 2.5 GHz
RAM 6GB
Disk Alanı 20GB

Yazılım:

İşletim Sistemi Server 2012, 2012 R2, 2016
.NET Framework Versiyon 4.6.2
Veri tabanı Express, Standart, Enterprise versiyonlarının:

SQL Server 2012, 2012SP1, 2012 SP2, 2012 SP3

SQL Server 2014, 2014 SP1

SQL Server 2016, 2016 SP1

SQL Server 2017

 

Web Sunucu Microsoft IIS v8

Not: Yukarda belirtilen özellikler minimum sistem gereksinimleridir ve yapılandırmaya, çalışan servis ve / veya uygulamalara bağlı olarak değişebilir. Ayrıntılı bilgi için SolarWinds websitesindeki : https://support.solarwinds.com/Success_Center/Server_Application_Monitor_(SAM)/SAM_Documentation/Previous_Versions/SAM_6_6_system_requirements linkinden bilgi alabilirsiniz.

Perasis Teknoloji, Türkiye’de yerleşik SolarWinds Çözüm Ortağı’dır. Tüm teknik ve projelendirme sorularınıza cevap vermek için uzman network mühendis ekibimizle 7/24 yanınızdayız.