VoIP & Network Quality Manager

Solarwinds VoIP & Network Quality Manager (VNQM) Cisco® Unified Communications Manager ve Avaya Aura® Communication Manager tarafından oluşturulan çağrı detay kayıtlarını analiz ederek VoIP performansını izlemek için tasarlanmıştır ve proaktif olarak bozulmayı, gecikmeyi ve gürültüyü tanımlamanıza ve ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Ayrıca Cisco IP SLA teknolojisini kullanarak sentetik VoIP trafiği oluşturabilir ve yeni VoIP dağıtımlarından önce kapasite planlaması ve ses kalitesinin ölçülmesini kolaylaştırır. VNQM ayrıca, ana router ve geçiş istatistiklerini izlemek için oluşturulmuştur ve site-to-site WAN performansında yakından izlemenizi sağlar.

Ayrıca Cisco IP SLA kullanarak sentetik VoIP trafiği üretebilir Jitter, gecikme süresi, paket kaybı ve MOS dahil olmak üzere VoIP arama kalitesi ölçümlerini izlemek üzere tasarlanmıştır. Sorun giderme konusunda yardımcı olmak için durum ve arama etkinliği de dahil olmak üzere değerli Cisco SIP trunk metrikleri elde edilmesine yardımcıdır. Cisco ve Avaya® çağrılarının gelişmiş sorun giderme işlemleri için çağrı sorunlarını WAN performansı ile ilişkilendirir. Cisco IP SLA teknolojisini kullanarak site-site WAN performansını izler. Kapasite planlamasında yardım için PRI trunk ve kanal kullanımı da dahil olmak üzere VoIP ağ geçidi ve performans detayları sunar.

Başlıca özelliklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Aramalar ve filtreler detay kayıtlarını çağırır

Cisco IP SLA etkin ağ aygıtlarını otomatik olarak keşfedebilir ve tipik olarak bir saatten daha kısa bir sürede dağıtabilir

VoIP Arama Performansını İzleme

VNQM, Cisco ve Avaya iletişim yöneticileri tarafından oluşturulan çağrı detay kayıtlarını (CDR’ler) analiz ederek VoIP aramalarının performansını izler.

Cisco SIP Trunk İzleme

VNQM, yukarı / aşağı durumu ve ses ve görüntülü arama etkinliği dahil olmak üzere değerli Cisco SIP trunk metriklerini sağlamak için üretilmiştir. Ek olarak, SIP trunk çağrı aktivitesi ve kullanılabilirliği PerfStack ™ kontrol panelinde görüntülenir. Bu, yöneticilerin SIP trunk kullanılabilirliğini ve çağrı etkinliğini, performans ölçütlerini ve CPU ve bellek kullanımı da dahil olmak üzere ilgili ağ performans ölçümlerini ilişkilendirerek Cisco SIP çağrı hatalarının temel nedenini belirlemelerine yardımcı olabilir.

VoIP Arama Performansı ile İlgili Sorun Giderme

VNQM, bireysel arama performansını karşılık gelen ağ performans ölçütleriyle ilişkilendirerek gelişmiş VoIP sorun giderme sağlar.

Arama Ayrıntılarını Ara ve Filtrele

VNQM, sorun gidermede yardımcı olacak arama ayrıntı kayıtlarını (CDR) arama, filtreleme ve görüntüleme yeteneği sağlar.

VoIP Geçidi ve PRI Trunk İzleme

VNQM, VoIP ağ geçidi ve kanal kullanımı, VoIP ve veri dağıtımı ve en iyi 10 kalite sorununun bir listesi gibi bir ağ geçidi de dahil olmak üzere VoIP ağ geçidi ve performans detayları sağlar, böylece VoIP kapasitenizin nasıl kullanıldığını ve nasıl tanımlandığını görebilirsiniz. kullanıcıları etkilemeden önce potansiyel sorunlar.

Sinyalizasyon Şeması Görüntüle

VNQM, çağrı başlatma, arama sırasında ve çağrı bitiminde değiş tokuş edilen paketlerin resimli bir temsilini sunmanın yanı sıra, çağrı başlatmadan sona erdirmeye kadar olan talepleri de görüntüleyebilir.

Otomatik IP SLA Kurulumu

VNQM, kenar yönlendiricilerinizde IP SLA işlemleri kurmanıza ve sihirbaz benzeri bir arabirim ile geçiş yapmanızı sağlar. Başlamak için herhangi bir karmaşık CLI komutuna ihtiyacınız olmayacak; Genellikle farenizin sadece birkaç tıklaması ve siz kapalı.

VoIP ve WAN Kapasite Planlama

VNQM, kapasite planlamasının kolaylaştırılmasına ve yeni VoIP dağıtımlarından önce ses kalitesinin ölçülmesine yardımcı olmak için Cisco IP SLA teknolojisini kullanarak sentetik VoIP trafiği üretir.

Özelleştirilebilir Performans Raporları

VNQM, birkaç fare tıklamasıyla özelleştirilebilen, rapor oluşturma ve dağıtımını otomatikleştirebilen kutudan çıkmış şablonlar kullanarak VoIP ve WAN performans raporları oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

VoIP ve WAN İzleme Panoları

VNQM, sezgisel bir LUCID ™ web arabirimi aracılığıyla VoIP ve WAN performansınızın tüm yönlerine kişiselleştirilebilir, bir bakışta bakış açısı sağlayabilir.

Akıllı VoIP ve WAN Performans Uyarıları

VNQM, belirli VoIP veya WAN performans eşikleri geçildiğinde sizi uyarabilecek akıllı uyarıları yapılandırmanızı sağlar, böylece bir sorunun ne zaman ortaya çıktığını ilk öğrenen siz olabilirsiniz.

Lisanslama Modeli

VoIP & Network Quality Manager, izlemek istediğiniz IP SLA cihazlarının sayısına ve IP telefon sayısına göre lisanslanır. En az bir SLA ve yönetilen bir IP telefonu olacak şekilde sayılacaktır. Örneğin : SLA 5: 5 IP SLA, 300 IP telefon (5 IP SLA cihazına ve 300 IP telefona kadar)

Sistem Gereksinimleri

Donanım:

Önemli Not: VoIP ve Network Quality Manager, Cisco IP SLA uyumlu routerların bulunduğu konumlarla sınırlıdır. IP SLA özellikli routerlar ve switchler için : www.cisco.com/go/fn

CPU Dual Core 3.0 GHz veya üstü

SQL Server için: Dual Core 3.0 GHz veya üstü

RAM 8 GB

SQL Server için: 8 GB

DISK ALANI 20 GB

Sql Server için: 20GB

Yazılım:

İşletim Sistemi Server 2016
.NET Framework .NET 4.6.2; 4.6.1 ile uyumludur
Veri tabanı SQL Server 2014, 2014 SP1, 2014 SP2

SQL Server 2016, 2016 SP1, 2016 SP2

SQL Server 2017